Maciej Błażek i Mateusz Lisowski w Porsche 911 GT3 Cup wygrali wyścig Endurance podczas trzeciego weekendu wyścigowego w Poznaniu i umocnili się na prowadzeniu w klasyfikacji rocznej.

To był kolejny wyścig w tym sezonie, w którym od czystego tempa ważniejsze były taktyka, znajomość przepisów i szybkie podejmowanie decyzji o zjazdach do alei serwisowej. Na torze aż czterokrotnie pojawiał się samochód bezpieczeństwa, bo z toru trzeba było ściągać inne auta, które uległy awariom.

004 23

Gosia Rdest i Janusz Szymański zaryzykowali - zrezygowali ze zmiany opon, zrobili szybki pitstop i wskoczyli na pierwsze miejsce, ale wypuszczenie samochodu bezpieczeństwa nie przed liderem, ale przed zdublowanymi autami, pomogło bardziej duetowi Błażek-Lisowski. Po restarcie jadący na drugiej zmianie Lisowski szybko odrobił straty do Rdest, przez blisko dwa okrążenia siedział na zderzaku, a wyprzedził ją odważnym manewrem na zakręcie "Pod Dębami" i pojechał po drugie zwycięstwo w sezonie.

Duet Błażek - Lisowski wygrał w klasyfikacji D4 +3500 przed Rdest i Szymańskim, a trzecią lokatę zajęli Lewandowski z Miękosiem w Lamborghini Huracanie. Wyścig mógł się ułożyć po myśli duetu Litwin/Zielonka w Radicalu SR8. Jadący na pierwszej zmianie Litwin wypracował sporą przeewagę, ale po zmianie kierowców i incydencie z Huracanem, szanse na wygraną uleciały.

W D4 3500 zwycięstwo odnieśli Stolarczyk z Groszkiem (VW Golf TCR) przed liderami tej klasy Jabłońskim i Mireckim, którzy tym razem pojechali Renault Clio. W D4 2000 triumfowali Robak z Łaszkiewiczem przed Kownerem i Tomczakiem, a klas D4 1400 najlepszy wynik osiągnęli Bielecki i Kubicki (Kia Picanto).

W klasyfikacji OMM Super S Cup na podium stanęły duety Alejski/Lepert, Pawlaczyk/Boruszak i Gawkowski/Lewandowski.