Duet Zielonka - Litwnin uzyskał najlepszy czas w kwalifikacjach do wyścigu Endurance, który w sobotnie popołudnie zakończy sezon zmagań na Torze Poznań. W rywalizacji weźmie udział aż 28 aut.

1:30.174 - taki czas dał duetowi w Radicalu SR8 najlepszą pozycję startową do sobotniej rywalizacji. Tuż obok nich ustawią się Błażek z Lisowskim w Porsche 911 GT3 Cup, ktorzy prowadzą w kategorii D4 +3500. Za nimi jeszcze cztery takie Porsche. Trzeci czas w kwalifkacjach uzyskali Dermetko z Janoszem. Dla tego drugiego to powrót za kierownicę po blisko rocznej przerwie. Jego tempo w Porsche - niespełna 0,06 sek za Lisowskim pokazuje, że to wciąż piekielnie szybki kierowca i w sobotę walka pomiędzy ekipami w 911 będzie bardzo zacięta.

030 21

Ratowanie Hyundaia

Siódmy czas w kwalifikacjach i najlepszy spośród aut z kategorii D4 3500 uzyskali Bartłomiej Mirecki i Szymon Jabłoński w Hyundaiu i30 TCR, ale czasówka zakończyła się dla nich pechowo. Pod koniec sesji Mirecki miał poważnie wyglądający wypadek. Kierowcy nic się nie stało, ale auto wymagało porządnej naprawy. Mechanicy zakasali rękawy i podjęli się odbudowania rozbitego auta.

Mirecki z Jabłońskim to liderzy D4 3500, ale tylko o dwa punkty wyprzedzają duet Stolarczyk/Groszek, więc sobotni wyścig rozstrzygnie sprawę tytułu w tej klasie.

W D4 2000 najlepszy czas uzyskali Walkowiak z Madziarą w BMW E90, a za nimi pojadą Kowner z Tomczakiem, którym wystarczy dojechać do mety, by zdobyć mistrzostwo w tej klasie.

W D4 1400 Szablewski z Schayer bronią trzypunktowej zaliczki nad Bieleckim i Kubickim w znacznie szybszej Kii Picanto. Ten drugi duet był wyżej w piątkowych kwalifikacjach.

W OMM Super S Cup o jak najlepsze pozycje do sobotniego wyścigu walczyło aż dziewięć duetów. Najlepszy czas z tej grupy uzyskali Pawlaczyk z Boruszakiem, którzy prowadzą także w klasyfikacji całego sezonu.

037 21

Co przyszykuje pogoda?

28 aut na starcie i pogodowa niepewność - to gwarancja niesamowitych emocji w wyścigu kończącym sezon na Torze Poznań. Rywalizacja może być bardzo zacięta, bo pojawi się osiem aut jadących okrążenie Toru Poznań poniżej 1:40, do tego pięć Porsche 911 GT3 Cup, aż dziewięć Mini z OMM Super S Cup. Do tego, w prognozie na sobotę mamy opady deszczu, który mogą zahaczyć o start do wyścigu Endurance, a to może dodać pikanterii taktycznej, której i tak w długodystansowej rywalizacji nie brakuje.

Początek wyścigu Endurance w sobotę o godz. 15.30.