Dzień Kobiet Motorsportu na Torze Poznań zainauguruje sezon wyścigowy w Polsce. W nieoficjalnym święcie kobiet motorsportu przeprowadzonym w formie treningu wezmą udział m.in. Gosia Rdest, Karolina Pilarczyk czy Natalia Lelek.

Dzień Kobiet Motorsportu to nie tylko święto zawodniczek startujących w wyścigach czy rajdach. To okazja do spotkania także dla pań, które zajmują się organizacją i wsparciem wydarzeń motorsportowych, są pasjonatkami sportu motorowego, czyli do wszystkich pań, w których krwioobiegu występuje duża zawartość benzyny. Tor Poznań, Automobilklub Wielkopolski i PZM chcą w ten sposób docenić pełny udział kobiet we wszystkich aspektach motorsportu. To nic innego, jak realizacja programu Women In Motorsport, którego idee FIA szerzy od 2009 roku.

024 24

Poniedziałek 15 marca będzie okazją do sprawdzenia sprzętu po zimowej przerwie, wymiany doświadczeń z zawodniczkami reprezentującymi różne dyscypliny motorsportu, okazją do weryfikacji formy, a także miłego spędzenia czasu na jedynym homologowanym przez FIA torze w Polsce.

Dzień pełen atrakcji zainauguruje spotkanie w pierwszym boksie przy wieży Toru Poznań. Następnie zaplanowano medialne aktywności - sesje zdjęciowe, wywiady, rozmowy z przedstawicielami mediów. A od godz. 12 emocje przeniosą się na nitkę Toru Poznań. Będzie to okazja do zobaczenia szybkich maszyn na torze, prowadzonych przez najszybsze kobiety w Polsce. Atrakcją będzie też gokartowy pojedynek Karoliny Pilarczyk z Natalią Lelek w próbie startu. Nie zabraknie też szybkich, treningowych przejazdów po torze, również w roli gościa na prawym fotelu. Jedyny wymóg to własny kask - troska o bezpieczeństwo to jeden z filarów działalności Automobilklubu Wielkopolski.

Trening wpisuje się też w promocję akcji Girls On Track - Karting Challenge, czyli programu, którego celem jest ułatwienie najmłodszym zawodniczkom rozpoczęcie motorsportowej kariery. “Wiem, jak to jest stawiać pierwsze kroki w kartingu. Pamiętam, ile miałam na początku pytań, z którymi nie wiedziałam w sumie, do kogo się zwrócić. Gdybym mogła coś powiedzieć młodszej sobie, miałabym naprawdę solidną porcję wiedzy i wskazówek do przekazania. Dlatego cieszę się, że mogłam podzielić się swoim doświadczeniem. Taka inicjatywa jest bardzo potrzebna. Cieszę się, że robi się coraz więcej, by wspierać udział kobiet w motorsporcie” - powiedziała Gosia Rdest, ambasadorka programu Girls on Track - Karting Challenge.

090 27

Plan Dnia Kobiet Motorsportu:

9.00 - 10.00 - spotkanie i odprawa w pierwszym boksie przy wieży Toru Poznań

10.00 - 12.00 - sesja zdjęciowa i wywiady

12.00 - próba startu Karolina Pilarczyk vs Natalia Lelek w gokartach w kolorze fuksji

12.00 - 15.00 - przejazdy treningowe i VIP

UWAGA - jazda z VIP-em „na prawy” możliwa tylko z własnym i oddzielnym dla każdej osoby kaskiem