W drugi weekend czerwca zacznie się sezon wyścigowy w Polsce. Na Torze Poznań oprócz krajowego czempionatu zobaczymy zawodników startujących w FIA CEZ oraz TCR Eastern Europe.

W dniach 10-13 czerwca Tor Poznań po raz pierwszy w tym roku będzie pełen wyścigowych emocji, bo zacznie się walka o najwyższe laury w krajowym czempionacie. W tym sezonie jeszcze większą rolę odegra rywalizacja w ramach pucharów markowych - takich serii w ramach WSMP mamy coraz więcej.

020 24

Po mistrzostwo Polski pojadą zawodnicy w ramach 318IS Cup PL oraz Ecumaster Super S Cup, trzeci sezon z rzędu w zawodach wezmą udział kierowcy Toyota Racing Cup, a w harmonogramie debiutują dwa nowe puchary - Trofeo di Serie, w którym ścigać się będą Fiaty 500, oraz Mazda MX-5 Cup Poland. Oczywiście, wyścigowy weekend w Poznaniu nie mógłby się odbyć bez kultowego już Maluch Trophy. Tradycyjnie nie zabraknie też zawodników w najmocniejszych autach klasy GT czy TCR.

Punktem kulminacyjnym soboty będzie pierwszy w sezonie wyścig Mistrzostw Polski Endurance. Rozgrywana w dwugodzinnym formacie rywalizacja w poprzenich sezonach przyciągała ponad 20 aut.

012 24

Zagraniczne ściganie

W czerwcowy weekend dodatkowych emocji dostarczą kierowcy startujący w FIA CEZ oraz TCR Eastern Europe. To okazja do zobaczenia na torze jednomiejscowych samochodów wyścigowych z otwartym kokpitem, większej liczby aut klasy GT, czy zmagań w pucharze Clio Cup, a także mocnych aut TCR.

Co ważne, będzie to też szansa do zobaczenia polskich kierowców, koncentrujących się na zagranicznych startach. Marcin Jedliński jest liderem rywalizacji GT zarówno w wyścigach sprinterskich jak i Endurance w ramach ESET Cup oraz FIA CEZ.

Harmonogram zawodów dostępny jest TUTAJ >>