Goodyear FIA European Truck Racing Championship (ETRC), to największa tego typu seria wyścigowa na świecie i wydarzenie sportów motorowych, w którym główną rolę odgrywają samochody ciężarowe. 
 
Automobilklub Wielkopolski będzie gospodarzem jednej z tegorocznych rund tego europejskiego cyklu, co stanowi wręcz historyczne wydarzenie – mistrzostwa odbędą się po raz pierwszy w Polsce, w tym po raz pierwszy na Torze Poznań. Truck Grand Prix of Poland Goodyear FIA European Truck Racing Championship, to jednocześnie największe wydarzenie w kalendarzu Automobilklubu Wielkopolski, który w 2023 roku obchodzi jubileusz 100-lecia istnienia.
 
Truck Grand Prix of Poland Goodyear FIA European Truck Racing Championship jest czwartą z dziewięciu rund tegorocznego cyklu i odbędzie się na Torze Poznań w dniach 23-25.06.2023 r.
Do rywalizacji o tytuł Mistrza Europy przystąpią zawodnicy, m.in. z: Francji, Niemiec, czy Hiszpanii, reprezentujący kilku znanych producentów samochodów ciężarowych.
Wydarzeniu towarzyszyć będą rundy: Suzuki Swift Cup Europe oraz Mistrzostw Polski Trofeo di Serie (Fiat 500).
 
Bilety do nabycia na:
(kliknij w grafikę, aby przejść do serwisu sprzedaży biletów)
 
Cena biletu dla członka Automobilklubu Wielkopolski (na sobotę 24.06.2023 r. lub niedzielę 25.06.2023 r.), wynosi 20 zł (dzieci do 5 roku życia, które nie skończyły jeszcze 6 lat – wstęp bezpłatny). 
 
Członków Automobilklubu Wielkopolski zainteresowanych nabyciem biletów na ww. wydarzenie, prosimy o indywidualny kontakt z Klubem, za pośrednictwem wiadomości e-mail kierowanej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., celem dokonania rezerwacji biletu. Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 05.06.2023 r. (włącznie).
 
Osoby nieuprawnione do zakupu biletu w preferencyjnej cenie (dla członka Klubu),  a zainteresowane udziałem w wydarzeniu, prosimy o realizację zakupu bezpośrednio przez serwis ToBilet.pl.
 
Niezbędne informacje organizacyjne (harmonogram czasowy imprezy, parkingi, komunikacja publiczna, zasady poruszania się po obiekcie w czasie trwania imprezy, etc.), będą dostępne w tym miejscu wkrótce!
 
Komitet Honorowy:
 
   
         
 
 
Patron medialny: