Seria Porsche Sprint Challenge Central Europe zagości na Torze Poznań w lipcu! Kierowcy będą się ścigać w szybkich Porsche 718 Cayman, a za przygotowanie serii odpowiedzialny jest Lechner Racing.

To debiutancki sezon nowej serii wyścigowej. Porsche Spring Challegne Central Europe współorganizuje Lechner Racing, czyli stajnia wyścigowa znana m.in. z Porsche Supercup, które towarzyszą rundą Formuły 1. W pierwszym sezonie obok nowych Porsche 718 Cayman GT4 Clubsport (typ 982) dopuszczone będą poprzednie modele Cayman GT Clubsport (typ 981). Można startować własnym autem lub wypożyczyć samochód od Lechner Racing.

Weekend wyścigowy obejmie piątek i sobotę. Po treningach i kwalifikacjach przewidziano dwa sprinty oraz wyścig Endurance - w sumie około 450 minut jazdy na torze. Startować można pojedynczo lub we dwójkę. 

Tor Poznań będzie trzecim przystankiem cyklu. Wcześniej kierowcy będą się ścigać na Słowacji i w Austrii, a po poznańskiej rundzie przeniosą się do Czech i na Węgry. Sezon poprzedzą testy na Salzburgringu 6 kwietnia.

Kalendarz Porsche Sprint Challenge Central Europe

3-4 maja Slovakia Ring

14-15 czerwca Salzburgring

12-13 lipca Poznań
 
13-14 września Most
 
4-5 października Hungaroring