Parada kierowców, pokaz driftu Kuby Przygońskiego, autokar piłkarzy Lecha Poznań i strefa rodzinna - podczas weekendu z WSMP na fanów sportów motorowych i nie tylko czeka moc atrakcji.

Czerwcowe ściganie będzie wyjątkowe, bo na tor zawita jedyny raz w sezonie Kia Platinum Cup. Do tego, runda jest połączona z mistrzostwami Europy Strefy Europy Centralnej, więc gwarantuje to liczne grono nie tak często goszczących na Torze Poznań aut jak Audi R8 LMS GT3 czy Mercedes AMG GT3, czy BMW M6 GT3.

“W drugi weekend czerwca chcemy zadbać nie tylko o pasjonatów wyścigów, ale i o ich najbliższych. Przygotowaliśmy takie atrakcje, żeby każdy mógł spędzić miło czas na Torze Poznań i zarazić się atmosferą ścigania.” – mówi Mariusz Młynek, dyrektor zawodów.

Emocji nie zabraknie poza nitką wyścigową. W sobotę i niedzielę na obiekcie będzie zlot food trucków, a także otwarta zostanie strefa rodzinna, gdzie najmłodsi kibice będą mogli skorzystać z wielu atrakcji, w tym również niespodzianek przygotowanych przez firmę „Tor Poznań Track Day”, która zaprezentuje takie auta jak m.in. Porsche 911, Maserati Quattroporte czy Aston Martin DB9.

W sobotę pokaz driftu Kuby Przygońskiego w przepięknej Toyocie GT86, a w niedzielę około godziny 14 parada wszystkich zawodników uczestniczących w wyścigach na Torze Poznań. Kibice będą mogli spotkać się z kierowcami na prostej startowej.

Dodatkową atrakcję przygotowało Biuro Podróży OSKAR, które udostępni do zwiedzania autokar 7-krotnych mistrzów Polski, piłkarzy Lecha Poznań.

Wstęp na Tor Poznań jest bezpłatny. Parking kosztuje 5 zł w piątek oraz 10 zł w sobotę i niedzielę. Karnet parkingowy na trzy dni to koszt 15 zł.