Znamy już harmonogram czasowu lipcowych rund Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Dodatkową atrakcją na Torze Poznań będą aż dwie parady kierowców, a także wyścigi Greenpower.

Organizatorzy dokonali też nowego podziału na klasy, który będzie obowiązywał podczas lipcowego ścigania na poznańskim torze. Zmiany mają sprawić, że wyścigi będą jeszcze bardziej zacięte. Nowy puchar markowy Toyota Racing Cup od V rundy będzie rywalizował razem z DN1 i DN3, czyli z autami, które jadą podobnym tempem. Z kolei samochody DN2 będą jechać w tych samych wyścigach co D4 i DN4 do 2000. Pozostałe klasy pozostały bez zmian.

Podczas lipcowych rund zobaczymy rywalizację monomarkową w 318IS Cup PL, a także Fastline Super S Cup, zaplanowano też trzecią odsłonę dwugodzinnego wyścigu Endurance.

Po raz drugi w tym roku na torze Poznań zobaczymy klasyki z niemieckiej serii ADAC Haigo Historic Cup i to w dwóch wydaniach: formuł oraz samochodów turystycznych.

Atrakcją dla kibiców będą też parady samochodów i kierowców. Tym razem zaplanowano je zarówno w sobotę i w niedzielę, a dodatkową gratką dla fanów motorsportu będzie otwarte pitlane i możliwość z bliska zajrzenia do garaży czołowych zespołów.

Piątkowe i sobotnie popołudnia wypełni rywalizacja pojazdów ekologicznych w ramach cyklu Greenpower.

Pełny harmonogram V i VI rundy WSMP znajduje się na Tablicy Ogłoszeń >>