Goście z rallycrossu, wyścigów górskich, debiut 16-letniej nadziei z kartingu, a także pierwszy raz w tym sezonie Porsche Cayman GT4 - lista zgłoszeń do lipcowych rund Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski zapowiada emocjonujące ściganie na Torze Poznań.

Najliczniej obsadzony jest OMM Super S Cup, gdzie pościga się 15 aut. W wyścigach "miniaków" zobaczymy dwóch nowych zawodników. Na start zdecydowali się zwycięzca dwóch ostatnich rund rallycrossowych mistrzostw Polski w Słomczynie oraz Toruniu Robert Mazurkiewicz oraz specjalista od wyścigów górskich Jarosław Adamiak.

Po zmianie podziału na klasy aż 18 aut zobaczymy na starcie wyścigów DN1, DN3 i Toyota Racing Cup, czyli aut pokonujących okrążenie w podobnym tempie, a to gwarancja niesamowitych emocji. W DN1 za kierownicą Kii Picanto pojawi się 16-letnia Marcelina Czepiel, która imponowała jazdą w kartingowym programie Girls On Track. W lipcu na Torze Poznań pościgająs się też w 318IS Cup PL oraz Maluch Trophy - w obu seriach mamy po 11 aut.

Usatysfakcjonowani powinni być też fajni najmocniejszych aut. Do trzech Porsche 911 GT3 i Lamborghini Huracana dołączą dwa Porsche Caymany, których w tym sezonie WSMP na torze jeszcze nie widzieliśmy. Do tego dwa pucharowe Clio oraz Golf i Lancer w DN5.

Po raz trzeci w sezonie kierowcy zmierzą się w dwugodzinnym wyścigu dystansowym z obowiązkową zmianą kierowcy. W lipcu mamy 12 zgłoszeń.

Goście z Niemiec i ekologia

Po raz drugi w tym roku na torze Poznań zobaczymy klasyki z niemieckiej serii ADAC Haigo Historic Cup i to w dwóch wydaniach: formuł oraz samochodów turystycznych.

Atrakcją dla kibiców będą też parady samochodów i kierowców. Tym razem zaplanowano je zarówno w sobotę i w niedzielę, a dodatkową gratką dla fanów motorsportu będzie otwarte pitlane i możliwość z bliska zajrzenia do garaży czołowych zespołów.

Piątkowe i sobotnie popołudnia wypełni rywalizacja pojazdów ekologicznych w ramach cyklu Greenpower.

Pełna lista zgłoszeń do lipcowych rund WSMP na Tablicy Ogłoszeń >>