Piątkowe kwalifikacje na Torze Poznań były doskonałą zapowiedzią tego, co nas czeka podczas V i VI rundy Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Lewandowski z najlepszym czasem

Andrzej Lewandowski w Lamborghini Huracanie uzyskał najlepszy czas kwalifikacji z wynikiem 1:32.732 i ruszy do sobotniego wyścigu sprinterskiego w rywalizacji najmocniejszych aut z pole position. Za nim ustawią się trzy Porsch 911 w kolejności: Piotr Wójcik, Mariusz Miękoś, Maciej Kępka, a dalej Dymitr Kopras i Piotr Wira w Porsche Caymanach GT4. W D4 3500 najlepszy czas miał Dawid Bokiej (BMW M3), a w DN5 Bartłomiej Mirecki (DN5) i to oni mają największe szanse na komplet punktów w swoich klasach w sobotnim wyścigu.

Janiak przed Bartkowiakiem

Świetnym posunięciem okazało się połączenie rywalizacji w DN1, DN3 i Toyota Racing Cup. W kwalifikacjach zobaczyliśmy aż 18 aut, a aż 12 z nich zmieściło się w pięciu sekundach. Najlepszy czas wykręcił Łukasz Janiak w Suzuki Swifcie, który jako jedyny zszedł poniżej dwóch minut (1:58.689) i ruszy z pole position do sobotniego wyścigu. Obok siebie będzie miał Mateusza Bartkowiaka, lidera Toyota Racing Cup, który był wolniejszy o 1,6 sekundy, a na dalszych polach ustawią się Sebstian Grabias (Fiat Cinquecento) oraz Jakub Szablewski (Kia Picanto). Swoje pierwsze kwalifikacje ma za sobą 16-letnia Marcelina Czepiel, która ściga się pucharową Kią Picanto.

W Maluch Trophy najlepszy czas w kwalifikacjach miał Maciej Wielgosz.

Kwalifikacje pod dyktando lidera OMM Super S Cup

Bartosz Alejski, który prowadzi w klasyfikacji generalnej OMM Super S Cup, wygrał kwalifikacje do 5. rundy tego cyklu i ruszy do sobotniego wyścigu z pole position. Przemysław Pluciński był drugi ze stratą 0.596 sekundy, a czołowa szóstka zmieściła się w jednej sekundzie.

Imponujące tempo pokazał debiutujący w OMM Super S Cup Robert Mazurkiewicz, czyli jeden z czołowych zawodników rallycrossowych. W kwalifikacjach zajął czwarte miejsce. Specjalista od wyścigów górskich Jarosław Adamiak, też debiut w tej serii, był 14.

Kozieł przed Wydrą w 318IS Cup PL

Bartosz Kozieł miał o 0.086 sekundy lepszy czas od Marcina Wydry i został zwycięzcą kwalifikacji w 318IS Cup PL. Z trzeciego pola startowego ruszy Rafał Kazana, a dalej Artur i Marcin Lempertowie.

Duet Miękoś-Janosz potwierdził formę

Kwalifikacje do wyścigu Endurance wygrali Mariusz Miękoś z Arturem Janoszem (Porsche 911) i to oni będą nadawać tempo podczas startu lotnego w sobotę. Byli o ponad dwie sekundy szybsi od duetu Kordecki-Wójcik w porównywalnym aucie. Z samochodów z klasy D4 3500 najlepszy wynik miała para Bogusiaa-Puciata w Seacie Leonie Supercopa, a w rywalizacji aut do dwóch litrów trio Horodeński-Sałaciński-Gajowiak w Toyocie Celice GT.

Harmonogram zawodów dostępny jest na Tablicy Ogłoszeń >>