7. i 8. runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski odbędzie się na łotewskim torze Bikernieki w Rydze. Na start w zagranicznej rundzie zdecydowało się 36 zawodników ze sprintu. Mamy też siedem zgłoszeń do wyścigu Endurance.

Do WSMP po przerwie na starty w W Series wraca Gosia Rdest, która ma szansę odrobić dużą część straty do prowadzącego w D4 3500 Krzysztofa Zagórskiego, którego na Łotwie zabraknie. Maciej Kępka i Radosław Kordecki zabierają swoje Porsche 911 GT3 i powalczą o zmniejszenie strat do Mariusza Miękosia.

W DN2 zobaczymy kolejną odsłonę walki o tytuł, bo do łotewskich wyścigów zgłosiła się pierwsza trójka klasyfikacji generalnej, czyli Maciej Dreszer, Piotr Kowner i Katarzyna Sakowska.

W DN3 też jadą faworyci do tytułu, czyli prowadzący w klasyfikacji generalnej Łukasz Janiak, a także goniący go Maciej Szkudlarek i Krzysztof Mencel, a zgłosił się też Arkadiusz Urbański.

W DN4 mamy komplet pretendentów do tytułu z Bartłomiejem Madziarą i Piotrem Struzikiem na czele. W DN5 swoją dominację zamierza podtrzymać Bartłomiej Mirecki, który w tym sezonie jeszcze nie przegrał.

10 zgłoszeń mamy w 318IS Cup PL, czyli na Łotwie zobaczymy niemal całą stawkę "beemek". Osiem "miniaków" zgłosiło się do dwóch najbliższych rund w ramach OMM Super S Cup, w tym cała czołowa czwórka klasyfikacji generalnej, więc walka o tytuł wciąż będzie gorąca.

Jest też siedem zgłoszeń do wyścigu Endurance.

Pełna lista załoszeń, plan padoku i harmonogram zawodów na Łotwie na TABLICY OGŁOSZEŃ >>