W wyścigach sprinterskich walka o tytuły nabiera rumieńców. Rundy na Łotwie mogą jeszcze wiele zmienić w klasyfikacjach generalnych.

DN1

Jakub Szablewski prowadzi ze 143 punktami i może już cieszyć się z tytułu mistrza Polski, bo na Łotwie nie jedzie ani on, ani jego rywale. O tytuły wicemistrzowskie będą walczyć Aleks i Maks Sówka.

DN2

Maciej Dreszer prowadzi z przewagą 15 punktów nad Piotrem Kownerem, a trzecie miejsce zajmuje Katarzyna Sakowska, która traci 14 punktów do drugiej lokaty. Całą trójka pojedzie na Łotwie, więc w walce o tytuł może zdarzyć się jeszcze wiele.

DN3

Łukasz Janiak jest liderem DN3 ze 128 punktami. Drugie miejsce zajmuje Krzysztof Mencel (94 punkty), a trzeci jest Maciej Szkudlarek (85 punktów). Wszyscy zgłosili się do rund w Rydze, więc walka o mistrzostwo trwa.

DN4

Bartłomiej Madziara jest liderem ze 129 punktami, ale dwie ostatnie rundy padły łupem Piotra Struzika, który goni go w klasyfikacji generalnej (95 punktów). Trzeci jest Maciej Łaszkiewicz (90 punktów). Trójka pretendentów do tytułu pojawi się na torze Birkenieki.

DN5

Bartłomiej Mirecki jest niemal pewny mistrzostwa Polski w DN5. Na cztery rundy przed końcem ma 96 punktów przewagi nad Łukaszem Stolarczykiem, który tylko w wypadku czterech zwycięstw z rzędu i ogromnego pecha Mireckiego mógłby odebrać mu tytuł.

D4 3500

122 punkty ma Krzysztof Zagórski, ale jego na Łotwie zabraknie. Gosia Rdest zajmuje drugą lokatę z 50 punktami, pojedzie w Rydze i wystartuje w finałowych rundach w Poznaniu. 26-latka może jeszcze włączyć się do walki o tytuł. Do zdobycia jest 100 punktów.

D4 +3500

Mariusz Miękoś ma 130 punkty, jednak na tor w Rydze się nie wybiera. Szansę na zmniejszenie strat ma drugi w klasyfikacji generalnej Maciej Kępka (66 punktów po sześciu rundach). Na Łotwie pojedzie też Radosław Kordecki.

DN7

W DN7-0 prowadzi Jacek Chojnacki (133 punkty) przed Markiem Kurzętowskim (99 punktów) i Grzegorzem Ostrowskim (81 punktów). W DN7-1 Maciej Wielgosz jest liderem (140 punktów), a za nim są Qba Sykucki (97 punktów) i Daniel Bachleda (63 punkty). DN7 na Łotwie nie jedzie.

OMM Super S Cup

112 punktów po sześciu rundach ma lider Bartosz Alejski. Drugie miejsce z 84 punktami zajmuje Jacek Cichopek, trzeci jest Jakub Kojder (73 punkty), a czwarty Jacek Łukaszyk (71). Wszyscy pojadą na Łotwie.

318IS Cup PL

453 punkty ma Marcin Lempert, 375 Łukasz Rawecki, a 309 Michał Całek. W łotewskich rundach zobaczymy niemal całą stawkę 318IS Cup PL.

Toyota Racing Cup

150 punktów w sześciu rundach zdobył Mateusz Bartkowiak i rywale już nie mają szans go dogonić, bo Toyoty pojadą jeszcze tylko we wrześniu na Torze Poznań. Na drugie miejsce matematyczne szanse mają pozostali zawodnicy. W tej chwili drugą lokatę zajmuje Jacek Jurecki (90 punktów), trzeci jest Tomasz Tomczak (83 punkty), a dalej Aleksander Szandrowski (76 punktów), Dawid Czarnik (71 punktów) i Rafał Płuciennik (66 punktów).