Za nami pierwsze niedzielne wyścigi WSMP na Łotwie. W klasie DN4 triumfował Bartłomiej Madziara, w DN5 Szymon Jabłoński, w DN3 Łukasz Janiak.

Wyścigi sprinterskie na torze Bikernieki rozgrywane są w ciekawym formacie. Zawodnicy rywalizują na dystansie 10 okrążeń, a start do rywalizacji jest lotny.

W połączonej rywalizacji BTC1/ DN2/ DN3/ DN4/ DN5/ TOpen zdecydowanie najszybszy okazał się Bartłomiej Madziara (BMW E90), który triumfował z przewagą ponad 20 sekund nad Pawłem Jankowskim (BMW E90), a trzeci był Litwin Marius Miskunas. Madziara, Jankowski, a także Piotr Struzik, który przez większość wyścigu borykał się z awarią Hondy S2000, to podium klasy DN4.

Do niespodzianki doszło w DN5, gdzie po raz pierwszy w sezonie triumfował Szymon Jabłoński, który wyprzedził o niespełna 5 sekund dominującego w tym sezonie Bartłomieja Mireckiego. Kierowcy Renault Clio zajęli szóste i siódme miejsce w klasyfikacji generalnej.

W DN2 Maciej Dreszer (Toyota GT86) pokonał swojego rywala w walce o tytuł, czyli Piotra Kownera (Honda Civic), a podium tej klasy uzupełniła Katarzyna Sakowska (Honda Civic).

W DN3 triumfował Łukasz Janiak (Suzuki Swift), mimo że na pierwszy okrążeniu wyjechał poza tor i zamykał stawkę. Świetna jazda i dobre tempo pozwoliły mu się przebić przed rywali do tytułu. Za nim wyścig kończyli Maciej Szkudlarek, Krzysztof Mencel i Arkadiusz Urbański.

Ważne punkty Rdest i Kępki

Klasy D4 3500 i D4 +3500 rywalizowały razem z bałtyckimi seriami BGT oraz BTC2. Na starcie zobaczyliśmy 14 aut, a absolutnie bezkonkurencyjne było Lamborghini Huracan Łotysza Artursa Batraksa. Gosia Rdest (Seat Leon) zajęła trzecie miejsce w wyścigu w klasyfikacji generalnej, ale zdecydowanie wygrała rywalizację w BTC2 i zgarnęła też komplet punktów do D4 3500. Punkty za drugie miejsce w D4 3500 dostanie Anna Bigos.

Maciej Kępka (Porsche 911), który rywalizował w BGT Pro dojechał do mety na szóstym miejscu, ale do Polski przywiezie komplet punktów za wygraną w klasie D4 +3500.