Przed nami ostatni weekend wyścigowy na Torze Poznań. Przyglądamy się klasyfikacjom wyścigów sprinterskich. Kto ma jeszcze szanse na tytuł?

D4 3500

O tytuł walczą Krzysztof Zagórski i Gosia Rdest. Dzielą ich 22 punkty na korzyść Zagórskiego, a do zdobycia w dwóch wyścigach jest 50 punktów. Jeśli Rdest wygra dwukrotnie, a Zagórski musi być dwukrotnie drugi, by obronić przewagę. Każda strata punktów ze strony zawodniczki w Seacie Leonie zagra na korzyść Zagórskiego.

D4 +3500

Mariusz Miękoś ma 39 punktów przewagi nad Maciejem Kępką. Miękoś wygrał cztery z sześciu wyścigów, w których wystartował i tylko wyjątkowo niekorzystny zbieg okoliczności pozbawi go tytułu mistrzowskiego.

DN2

Maciej Dreszer po ośmiu wyścigach zgromadził 166 punktów. 32 punkty mniej ma jego najgroźniejszy rywal Piotr Kowner, ale to kierowca Toyoty GT86 jest ostatnio w gazie. Wygrał trzy ostatnie rundy i jest zdecydowanym faworytem do mistrzostwa. Pewna trzeciego miejsca jest Katarzyna Sakowska, ale ma wciąż szansę na tytuł wicemistrzowski.

DN3

Łukasz Janiak ma już pewny tytuł, ale pasjonująca walka toczy się o wicemistrzostwo. Krzysztof Mencel ma tylko trzy punkty więcej od Macieja Szkudlarka, ale to ten drugi ostatnio jest w lepszej dyspozycji, dojeżdżając trzykrotnie na drugiej pozycji.

DN4

Bartłomieja Madziarę nikt już w klasyfikacji generalnej nie dogoni. Ciekawie zapowiada się rywalizacja o tytuł wicemistrzowski. Piotr Struzik wygrał dwie lipcowe rundy, ale w tabeli jest trzeci ze stratą czterech punktów do Macieja Łaszkiewicza. Wszystko przez kapryśną naturę Hondy S2000.

DN5

Bartłomiej Mirecki wygrał siedem z ośmiu rund i już na Łotwie świętował mistrzostwo. Za jego plecami Szymon Jabłoński i Łukasz Stolarczyk stoczą bój o wicemistrzostwo. Przed wrześniowymi rundami na torze Poznań dzieli ich tylko punkt.

DN7

W DN7-0 Jacek Chonjnacki zgromadził 133 punkty i ma 34 punkty przewagi nad Markiem Kurzętowskim. W DN7-1 Maciej Wielgosz ma 140 punktów i 43 punkty przewagi nad Qbą Sykuckim.

OMM Super S Cup

Po łotewskich rundach na czoło klasyfikacji generalnej wysunął się Jacek Cichopek. Prowadzi ze 133 punktami i 16-punktową zaliczką nad Bartoszem Alejskim. Trzeci jest Jakub Kojder (101 punktów), a czwarty Jacek Łukaszyk (98).

318IS Cup PL

W rywalizacji “beemek” od początku sezonu prowadzi Marcin Lempert. Po czterech rundach zgromadził 551 punktów. Drugi jest Łukasz Rawecki z 477 punktami, a trzeci jest Artur Lempert (447 punktów).

Toyota Racing Cup

W Toyota Racing Cup mistrzowski tytuł ma już zapewniony Mateusz Bartkowiak, który wygrał wszystkie sześć wyścigów nowego pucharu. Ale szanse na drugie miejsce ma pozostała piątka zawodników. Przed dwoma ostatnimi rundami kolejność jest następująca: Jacek Jurecki (90), Tomasz Tomczak (83), Aleksander Szandrowski (76), Dawid Czarnik (71), Rafał Płuciennik (66).

Oni są już pewni mistrzostwa:

Jakub Szablewski w DN1

Łukasz Janiak w DN3

Bartłomiej Madziara w DN4

Bartłomiej Mirecki w DN5

Mateusz Bartkowiak w Toyota Racing Cup