Po piątkowych wyścigach sprinterskich Mariusz Miękoś, Maciej Dreszer i Jacek Cichopek mogą się już cieszyć z mistrzowskich tytułów w swoich klasach. Jasna jest też sytuacja w Maluch Trophy.

Miękoś w Lamborghini Huracanie wygrał piątkowy wyścig w klasie D4 +3500, po raz piąty w sezonie zgarnął komplet punktów i ma już wystarczającą przewagą nad Maciej Kępką przed sobotnią rywalizacją. Kierowca z Porsche 911 GT3 zostanie wicemistrzem Polski.

Maciej Dreszer jest już mistrem Polski w klasie DN 2. W piątek kierowca Toyoty GT86 znów przekroczył linię mety przed Piotrem Kownerem (Honda Civic) i jego głowny rywal nie ma szans już go dogonić w sobotnim wyścigu. Trzecie miejsce w wyścigu zajęła Katarzyna Sakowska, i takie miejsce zajmuje w klasyfikacji generalnej.

Jacek Cichopek został mistrzem OMM Super S Cup. W sobotę świetnie pojechał w kwalifikacjach oraz w wyścigu i zbudował wystarczająco dużą przewagę nad wracającym po wypadku na torze w Rydze Bartoszu Alejskim. 

Pasjonująco zapowiada się sobotni sprint w DN3, gdzie o wicemistrzostwo biją się Krzysztof Mencel i Maciej Szkudlarek. W sobotę Mencel był trzeci, Szkudlarek drugi i przed finałowym wyścigiem mają dokładnie tyle samo punktów (po 139). I to sobotnie ściganie przesądzi sprawę drugiej lokaty.

W Toyota Racing Cup po raz siódmy triumfował Mateusz Bartkowiak, ale ciekawa jest walka za jego plecami. W piątek wielki krok w kierunku wicemistrzostwa debiutującej w WSMP serii wyścigowej wykonał Jacek Jurecki, który był drugi i powiększył do 13 punktów przewagę nad Tomaszem Tomczakiem. Na czwartym miejscu jest Aleksander Szandrowski, który do Tomczaka traci cztery punkty, a do Jureckiego 17 i ma jeszcze matematyczne szanse na drugą lokatę.

W DN5 Szymon Jabłoński wciąż walczy o wicemistrzostwo z Łukaszem Stolarczykiem i przed sobotą dzielą ich zaledwie cztery punkty.

W 318IS Cup PL sobotni wyścig wygrał Bartosz Koziem przed Marcinem Lempertem i Michałem Całkiem. Dla rywalizacji "beemek" sezon wcale nie kończy się w sobotę. Kierowcy mają przed sobą jeszcze październikową rundę na Red Bull Ringu.

W rywalizacji Maluchów Jacek Chojnacki jest już mistrzem w DN 7-0, a Maciej Wielgosz w DN 7-1.

Pełne wyniki sobotniej rywalizacji TUTAJ >>