Jakub Szablewski wygrał pięć z sześciu wyścigów w kasie DN 1, w których wystartował, i już od lipca był pewny mistrzowskiego tytułu.

Szablewski nie miał sobie równych w pierwszych czterech rundach, a za jego plecami na drugich miejscach zmieniali się bracia Sówka - Aleks i Maks. W lipcu Szablewski dołożył jeszcze jedno zwycięstwo oraz jedyne w sezonie drugie miejsce i przed dwoma ostatnimi weekendami wyścigowymi był już pewny tytułu. Na finałowych rundach na Torze Poznań pojawił się już tylko w roli widza. Do mistrzostwa Polski w DN 1 wystarczyło mu zdobycie 143 punktów.

114 punktów uzyskał Aleks Sówka, który w tym sezonie trzykrotnie był drugi i cztery razy trzeci. O 12 punktów wyprzedził Maksa, który częściej meldował się na drugim stopniu podium, ale pojechał jeden wyścig mniej.

030

Na Torze Poznań w wyścigowej rodzinie zadebiutowała Marcelina Czepiel. W lipcu w swoim pierwszym starcie wygrała rywalizację w klasie, wykorzystując pech Szablewskiego. W pozostałych trzech startach na poznańskim obiekcie dojeżdżała na czwartym miejscu i takie zajęła też w klasyfikacji generalnej. 17-letnia zawodniczka jest jednak zadowolona z postępów, które poczyniła. Ma też już za sobą debiut w Kia Platinum Cup na torze Most i pojawi się w ostatniej rundzie tej serii na legendarnym torze Monza.

"Od pierwszego startu zrobiłam ogromne postępy, a tego nikt się nie spodziewał.. W lipcu okrążenie Toru Poznań pokonywałam w 2:08, teraz było to 2:05. Jak na tak krótki czas za kierownicą, to jest bardzo dobrze. Cieszę się z tego, ale wiem, że jeszcze mogę dużo poprawić." - mówi Czepiel.

Dwa ostatnie wyścigi sezonu wygrał Filip Zagórski, ale wystarczyło to do piątego miejsca w "generalce".