Pasjonujący pojedynek Macieja Dreszera z Piotrem Kownerem elektryzował nas aż do września w klasie DN 2. Lepszy finisz tego pierwszego zaowcował tytułem mistrza Polski.

Podczas majowych i lipcowych rund Dreszer z Kownerem zmieniali się na dwóch najwyższych stopniach podium, w czerwcu żaden z nich wyścigu nie wygrał, a od sierpnia i wyprawy na tor w Rydze to Dreszer podkręcił tempo. Zwyciężył w sumie w pięciu ostatnich wyścigach i zdobył 216 punktów oraz tytuł mistrza Polski. Kowner ze 170 punktami był drugi.

046 15

Trzecie miejsce w klasie DN 2 zajęła Katarzyna Sakowska, która w sześciu z ośmiu wyścigów była w czołowej trójce. Czwarty był Maciej Banaś, niespodziewany zwycięzca trzeciej rundy.

W DN 2 wystartowało w sumie sześciu zawodników, w tym dwie panie. Oprócz Sakowskiej na początku sezonu oglądaliśmy też Justynę Krzymicką, która zaczęła od podium w 1. rundzie. Z walki o punkty w drugje części sezonu wykluczyła ją niestety kontuzja.