Łukasz Janiak podczas łotewskich rund WSMP zapewnił sobie tytuł mistrza Polski w klasie DN 3. Walka o dwa kolejne miejsca na podium toczyłą się do ostatnich metrów ostatniego wyścigu.

W DN 3 Janiak zwyciężył w sześciu z ośmiu wyścigów, w których wystartował. Wykorzystał delikatną przewagę sprzętową swojego Suzuki Swift nad rywalami ścigającymi się Fiatami Cinquecento i Seicento. Od czerwcowych rund wysunął się na zdecydowanie prowadzenie w klasyfikacji generalnej i nie oddał go już do końca sezonu.

wsmp10 14

Niesamowity pojedynek o drugie miejsce stoczyli Maciej Szkudlarek i Krzysztof Mencel. Ten drugi sezon zaczął lepiej. Po majowych rundach był wspólliderem, wygrał wyścig numer dwa, ale potem zaczął gubić punkty. Z kolei Szkudlarek od czwartej rundy nie schodził z podium, a od lipca konsekwentnie przyjeżdżał na drugiej pozycji. Przed ostatnią rund obaj mieli tyle samo punktów i to finałowy wyścig w sobotę 21 września rozstrzygnął losy I wicemistrzostwa. Szkudlarek był drugi w DN 3 i na tym miejscu ukończył sezon. Mencel został II wicemistrzem.

042 12

Czwarty w klasyfikacji generlanej DN 3 był Sebastian Grabias, który w tym sezonie wygrał dwa wyścigi i raz był drugi. Absencja podczas czterech rund sprawiła, że zabrakło go w walce otytuły.

W sumie w DN 3 w sezonie 2019 oglądaliśmy 12 zawodników.

Pełne wyniki DN 3 w sezonie 2019 dostępne są TUTAJ >>