W niedzielę 26 kwietnia 2020 r. odbędzie się pierwszy wyścig organizowany w ramach oficjalnego projektu „Mistrzostwa Polski Digital Motorsport” Polskiego Związku Motorowego i Ragnar Simulator. Na wirtualnym Torze Poznań zobaczymy zarówno realnych jak i esportowych mistrzów. A to dopiero zapowiedź nadchodzących nowości!

Polski Związek Motorowy otwiera nowy rozdział w swojej 70-letniej historii i wkracza w świat sportów elektronicznych. Wiosną 2020 roku powołał do życia nową dyscyplinę – digital motorsport. Nazwa nie jest przypadkowa, tak bowiem FIA określa oficjalnie simracing (wirtualne wyścigi) w strukturach federacji i wszystkie aktywności z nim związane. 

mpdm 2

PROJEKT DIGITAL MOTORSPORT

Projekt realizowany przez Polski Związek Motorowy to przełomowe wydarzenie zarówno dla motorsportu jak i sportu elektronicznego. Polska jest pierwszym krajem na świecie, która zorganizuje ofcjalne mistrzostwa krajowe w digital motorsport, a zwycięzca otrzyma oficjalny tytuł mistrza Polski na Gali Sportu Samochodowego Polskiego Związku Motorowego. Rywalizacja w simracingu wchodzi na zupełnie inny poziom i staje się pełnoprawną dyscypliną obok rajdów, rajdów terenowych, rallycrossu, wyścigów czy wyścigów górskich. Nad jej rozwojem będzie pracować Podkomisja Nowych Technologii GKSS PZM wraz z promotorem Ragnar Simulator.

Świat zmienia się na naszych oczach, a innowacyjność jest najlepszym motorem postępu. Digital motorsport otwiera nowe możliwości młodym ludziom zainteresowanym sportem elektronicznym, a także wszystkim osobom, które z powodów finansowych nie mają żadnych szans na udział w klasycznym sporcie motorowym. Simracing stanowi nowatorską, drugą ścieżkę realizacji pasji, marzeń, ambicji sportowych i otwiera drogę do kariery. Odpowiada potrzebom pokolenia i uzupełnia realne ściganie dając nowe możliwości treningowe, badawcze i biznesowe. O skali zjawiska przekonaliśmy się w bardzo trudnym czasie pandemii Covid-19.

mpdm 4