Blisko 120 zgłoszeń do wyścigów sprinterskich i Endurance - inauguracja sezonu Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski zapowiada się ekscytująco.

W DN-1 zobaczymy rywalizację zawodników w Kiach Picanto. Do pierwszej rundy zgłosiło się sześciu kierowców z Nikodemem Wierzbkickim, mistrzem Kia Platinum Cup 2019, na czele.

W DN-2 pojedą samochody z silnikiami o pojemności do 1300cm3. Do pierwszej rundy zgłosiło się 11 zawodników, w tym Maciej Szkudlarek i Krzysztof Mencel, którzy sezon 2019 kończyli na podium.

DN-3 to rywalizacja w Maluch Trophy. Do pierwszych rund sezonu zgłosiło się 13 zawodników w tych legendarnych autach. Wśród nich nie mogło zabraknąć Jacka Chojnackiego.

W DN-4 pojedzie Toyota Racing Cup. Puchar markowy dla kierowców w identycznie przygotowanych Toyotach Celicach GT TRC zadebiutował w WSMP w 2019 roku i dobrze przyjął się na Torze Poznań. W drugim sezonie możemy spodziewać się nowego mistrza, bo na starcie zabraknie Mateusza Bartkowiaka, oraz rywalizacji zespołowej w ramach pucharu.

003 10

W klasie D4 2000 Open zobaczymy pięć aut, z czego trzy będą to Hondy Civic prowadzone przez panie. Katarzyna Sakowska, Katarzyna Terlikowska i Marcelina Czepiel będą rywalizować z Aleksandrem Olejniczakiem (Ford Fiesta) i Bartoszem Walkowiakiem (BMW E90).

Sześć aut pojedzie w kategorii D4 3500, a listę zgłoszeń otwierają Gosia Rdest (Seat Leon Racer) i Łukasz Stolarczyk (VW Golf TCR).

Mariusz Miękoś spróbuje obronić tytuł w kategorii D4 +3500, ponownie startując w Lamborghini Huracanie. Trzech rywali postawiło na Porsche 911 GT3 (Maciej Błażek, Maciej Darmetko i Janusz Szymański), a Piotr Wira zdecydował się na Mercedesa AMG GT3. Z kolei w kategorii D5 +2000 zobaczymy dwa Radicale SR8 prowadzone przez Przemysława Pieniążka i Jacka Zielonkę.

Jadą Mini, BMW i Clio

13 kierowców zainauguruje sezon w 318IS Cup PL. Tytułu broni Marcin Lempert, a cykl będzie liczył pięć weekendów wyścigowych, z którch dwa odbędą się na zagranicznych torach.

16 kierowców otworzy zmagania w trzecim sezonie OMM Super S Cup. Na starcie zabraknie mistrza sprzed dwóch lat - Jacka Łukaszyka, pojedzie za to  zeszłorocznych triumfator Jacek Cichopek, a wśród faworytów można wymienić Bartosza Alejskiego, który dwa poprzednie sezony kończył na podium cyklu.

Na Torze Poznań po raz pierwszy zobaczymy też Clio Cup Central Europe. W tej zagranicznej serii ważne role odgrywają kierowcy z Polski. W Poznaniu w czterech z 14 Clio pojadą Polacy - Jakub Dwernicki, Tomasz Magdziarz, Paweł Wysmyk i Szymon Jabłoński.

Silna obsada wyścigu Endurance

Aż 21 załóg zgłosiły się do rywalizacji długodystansowej, z czego aż 10 w klasie D4 3500, w której dominują Mini (jest ich aż siedem). Na zmianę auta zdecydowali się zeszłoroczni mistrzowie z D4 2000 Bartłomiej Madziara i Bartosz Grzelecki, którzy w tym sezonie planują starty Radicalem SR8. W pierwszym wyścigu Endurance zobaczymy też aż trzy Porsche 911 GT3.

Pełna lista zgłoszeń na żółtej Tablicy Ogłoszeń >>