Janusz Szymański i Gosia Rdest najszybszą załogą pierwszego w tym sezonie wyścigu Endurance. Do mety dojechało 16 z 21 samochodów.

Rdest dołączyła do Szymańskiego w ostatniej chwili, zastępując Roberta Lukasa, który w Poznaniu z przyczyn osobistych pojawić się nie mógł. Eksperymentalny duet okazał się najlepszym w sobotniej rywalizacji. Na pierwszej zmianie pojechał Szymański, potem stery przejęła Rdest. Pokonali 67 okrążeń w ciągu dwóch godzin. Na mecie byli o 14 sekund szybsi od pary Błażek/Lisowski oraz o 35 sekund od duetu Kordecki/Mielcarek. Wszystkie załogi z kategorii D4 3500+ korzystały z Porsche 911 GT3 Cup.

Rywalizację w kategorii D4 3500 wygrali Mirecki z Szabłowski w Hyundaiu i30 TCR, przed Stolarczykiem z Groszkiem w VW Golfie TCR i Pawlaczakiem z Boruszakiem w Mini.

W D4 2000 zwyciężyli Kowner z Tomczakiem, przed Skrzekiem z Koneckim oraz triem Szczepański, Maziarek, Szynkiewicz. W D4 1400, czyli starciu Kii Picanto, Szablewski z Schayer wygrali rywalizację z Litwinowiczami.