W dniach 15-17 sierpnia zagraniczna runda WSMP zagości na torze w Rydze w ramach Baltic Touring Car Championship.

- W 2018 roku ścigaliśmy się na Litwie i to się bardzo spodobało naszym kierowcom. Oczywiście, było to dla nich wyzwanie, ale opinie były pozytywne, dlatego staraliśmy się, by i w tym roku wystartować zagranicą. W sierpniu zagościmy na torze w Rydze - powiedział Bartosz Bieliński, członek Głównej Komisji Sportu Samochodowego PZM odpowiedzialny za konkurencję wyścigi torowe.

Runda na torze Biķernieki odbędzie się w dniach 15-17 sierpnia. To jedyny stały i licencjonowany przez FIA obiekt wyścigowy na Łotwie, a ostatnio sławę międzynarodową zyskał dzięki m.in. rundzie rallycrossowych mistrzostw świata oraz zawodom Dritf King of Riga w ramach Drift Masters European Championship.

Tor Biķernieki jest przepięknie położony w ryskim lesie, 30 minut od lotniska i jest świetnie skomunikowany z centrum miasta. Obiekt ma długą historię. Powstał w 1950 roku, a w ostatnich latach przeszedł modernizację trybuny głównej, prostej startowej oraz pierwszych zakrętów. Najdłuższa wyścigowa nitka, tzw. Big Ring, liczy niespełna sześć km, a wykorzystywana najczęściej pętla ma dokładnie 3662 metry.

Współpraca z BaTCC jest większa. W ramach 3. i 4. eliminacji WSMP (7-9 czerwca) na torze Poznań ścigać się będą kierowcy z bałtyckiej serii wyścigowej klasy Formula Historic.