Niedzielna część zmagań na Torze Poznań składała się ze sprinterskich wyścigów WSMP, FIA-CEZ, ESET CUP SERIES, TCR Eastern Europe oraz pucharów markowych. Zwłaszcza walka w tych ostatnich przyniosła nie lada emocje, bo w większości z nich mieliśmy do czynienia z odwróceniem stawki po pierwszym wyścigu, co sprawiło, że oglądaliśmy zaciętą walkę pomiędzy kierowcami praktycznie w każdym zakręcie.

W niedzielnym wyścigu Trofeo di Serie ponownie najszybszy był Jakub Szablewski. Na drugiej pozycji metę osiągnął Dawid Borek, a trzeci był Miłosz Matuszyk.

Marcin Lempert okazał się najlepszy w niezwykle zaciętym wyścigu Game Expert 318 IS Cup Poland. Na drugim miejscu znalazł się Karol Wyka, a trzeci był Rafał Kazana.

Qba Sykucki wygrał rywalizacje w najliczniej obsadzonym pucharze „Maluch Trophy”. Był on również najszybszy w DIV 1. Na drugim miejscu metę osiągnął Michał Szlachta, a trzeci był Grzegorz Socha. W DIV 0 najszybszy był Jacek Chojnacki, a w DIV 2 Kamil Osóbka.


Nikodem Wierzbicki był najlepszy w rywalizacji Unitel MX-5 Cup Poland. Konrad Czaczyk finiszował na drugiej pozycji, a trzeci był Jacek Cichopek.


W niedzielnym wyścigu TCR Eastern Europe świetnie spisał się Bartosz Groszek. Polak pokonał na mecie Petra Semerada i Vaclava Janika.


Robin Rogalski wygrał połączony wyścig D4 3500, D4+3500, D5, GTC, ESET Cup. Polak wyprzedził Libora Milotę i Jędrzeja Sczęśniaka.


Tobias Poschik zwyciężył w rywalizacji D4 TWC 1/2, TWC 3, TWC 4, TWC 5, TWCx. Drugi stopień podium należał do Mihy Primozica, a trzeci był Szabolcs Lantos.

Marcelina Czepiel zwyciężyła w kończącym niedzielną rywalizację wyścigu D4 1400, 2000, 2000 N/A, DN1, DN2, DN4. Na drugim miejscu sklasyfikowano Artura Rowińskiego, a jako trzeci linie mety minął Michał Buliński.

Zawodnicy nie będą mieli dużo czasu na odpoczynek, bo kolejne rundy WSMP rozegrane zostaną już 15-17 lipca. Areną zmagań będzie ponownie Tor Poznań, który tym razem odwiedzą bardzo popularne auta startujące w ADAC Haigo Historic Cup, czyli wyścigowe konstrukcje startujące w dawnych latach w krajach demokracji ludowej.