W piątkowe popołudnie rozpoczęły się zmagania zawodników rywalizujących w 5. i 6. rundzie Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Walka na torze pomiędzy zawodnikami toczyła się dosłownie o tysieczne sekundy.

Wczesnym popołudniem został rozegrany pierwszy wyścig pucharu Trofeo di Serie. Zawodnicy rywalizujący za kierownicą Fiatów 500 walczyli o cenne punkty w bardzo dobrych warunkach pogodowych, w których swoje pierwsze zwycięstwo odniósł Miłosz Matuszyk. Na drugiej pozycji finiszował Jakub Szablewski, a trzecie miejsce w wyścigu zajął Dawid Borek.

W piątek rywalizowali także kierowcy zgłoszeni do Work Stuff Super S Cup. Najszybszy wśród zawodników za kierownicą wyścigowego Mini okazał się Jakub Kojder. Drugie miejsce z minimalną stratą zajął Michał Molski, a na trzecim stopniu podium znalazł się Jerzy Drabent.

Zaciętą walkę stoczyli również zawodnicy rywalizujący w Unitel Mazda MX-5 Cup Poland. Najszybszy okazał się Nikodem Wierzbicki przed Konradem Czaczykiem. Trzecią pozycję zajął Jacek Cichopek.

Sobota zapowiada się niezwykle interesująco, zwłaszcza że warunki pogodowe na Torze Poznań mogą okazać się niezwykle zmienne. Pierwszy wyścig rozpoczyna się już o 7.55, a sobotnia rywalizacja zakończy się wyścigiem Endurance, którego start zaplanowany jest na 16.00