Po długim oczekiwaniu, kierowcy wyścigowi wreszcie doczekali się pierwszego startu w tym sezonie. W dniach 26-28 maja na Torze „Poznań”, odbędzie się 1. i 2. runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski, 1. i 2. runda Mistrzostw Polski 318 IS CUP - 3 S SERIES CUP, 1. i 2. runda Mistrzostw Polski Work Stuff Super S Cup, 1. runda Mistrzostw Polski Endurance oraz 1. i 2. runda Mistrzostw Polski Trofeo di Serie Cup. Na poznańskim obiekcie odbędzie się także runda niemieckiej serii HAIGO ADAC Historic Cup. Do inauguracyjnej rundy zgłosiło się ponad stu kierowców, którzy przez trzy dni będą rywalizowali o pierwsze punkty w tegorocznym sezonie.

– Tak jak w poprzednich sezonach, także teraz jest ruch w poszczególnych klasach. Brakuje niektórych kierowców, ale wracają również ci, których nie było poprzednio. Będzie kilka nowych klas i jednocześnie aut. Kilku kierowców będzie próbowało swoich sił w nowych klasach. Na pewno trudna sytuacja makroekonomiczna w kraju i na świecie ma pewien wpływ na sport samochodowy, ale jesteśmy pełni optymizmu, że i w tym sezonie nie zabraknie interesującej rywalizacji, a walka o tytuły będzie trwała do ostatniego wyścigu. Cieszy nas, że także nasi niemieccy przyjaciele przyjeżdżają do nas powalczyć na torze – powiedział Sebastian Urbaniak, dyrektor zawodów na Torze „Poznań”.

Wśród zgłoszonych zawodników nie brakuje mistrzów kraju z poprzedniego sezonu. W MP 318 IS CUP jest Karol Wyka oraz bracia Marcin i Artur Lempertowie. W MP Work Stuff Super S Cup wystartują zarówno Jerzy Drabent (mistrz), jak i Adam Karkuszewski (wicemistrz). Z kolei w D4 1400 tytułu bronił będzie Mateusz Tabaka, podobnie jak w DN1 Kia Picanto Mieszko Matuszyk. W rywalizacji maluchów są też ubiegłoroczni triumfatorzy Jacek Chojnacki i Oskar Klimek. Prawie dwadzieścia załóg zgłosiło się do Mistrzostw Polski Endurance, czyli wyścigu dwugodzinnego. Na liście zgłoszeń są też panie: Marcelina Czepiel, Anna Bigos, Wiktoria Rozenek i Katarzyna Terlikowska.

W piątek 26 maja o godz. 11.00 rozpoczną się kwalifikacje, natomiast o godz. 14.00 początek pierwszych wyścigów. W sobotę 27 maja wyścigi rozpoczną się już o godz. 8.15 i potrwają do późnego popołudnia. Wyścig dwugodzinny zaplanowany jest na godz. 16.00. Natomiast w niedzielę 28 maja od godz. 9.00 kwalifikacje, a o godz. 11.00 początek wyścigów w poszczególnych klasach. Zakończenie po godz. 16.00.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu znajdują się  >> tutaj