Tor Poznań kolejny rok jest ważnym punktem w harmonogramie Kia Platinum Cup. Seria, w której zawodnicy ścigają się profesjonalnie przygotowanymi samochodami Kia Picanto, zagości podczas drugiej rundy WSMP.

Tor Poznań to jedyny w Polsce homologowany przez FIA obiekt, a to pozwala gościć na nim cykle o europejskim wymiarze. Kia Platinum Cup ściga się na torach znanych z Formuły 1 (Hungaroring, Red Bull Ring i Monza), ale swój polski przystanek ma właśnie w Poznaniu.

- Nie wyobrażam sobie kalendarza Kia Platinum Cup bez Toru Poznań. To dla nas jedyna okazja, by pokazać się polskim kibicom i zaprezentować im możliwości Picanto oraz naszej stawki, która od pierwszego do ostatniego zakrętu zaciekle walczy o jak najlepsze pozycje, zarówno na czele rywalizacji, jak i na dalszych miejscach – komentował Wojciech Szyszko, dyrektor zarządzający Kia Motors Polska.

Wyścigowe Picanto zaprezentują się w Poznaniu 8 i 9 czerwca podczas drugiej rundy Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Drugi weekend czerwca na Torze Poznań będzie prawdziwym wyścigowym świętem.

Kia Platinum Cup

Kia Platinum Cup - co to za cykl?

Organizator chwali się, że  to jedyna polska monomarkowa seria wyścigowa, która zapewnia młodym talentom tak wielkie szanse rozwoju. Rywalizacja na najbardziej znanych torach Europy obok najlepszych na świecie zawodników pozwala podpatrzeć pracę zespołów rywalizujących w m.in. imprezach rangi pucharu świata. Co więcej, jest to najtańsza w Europie szansa ścigania się na międzynarodowym poziomie. Mistrzostwa Polski Kia Picanto od ponad dekady przyciągają na start niezwykle utalentowanych i młodych kierowców obu płci. Wystarczy wspomnieć, że swoje pierwsze wyścigowe kroki stawiał tutaj m.in. Piotr Parys, który walczył w Porsche Supercup, serii towarzyszącej zmaganiom królowej sportów motorowych: Formule 1.

Kia Platinum Cup

Tor Poznań w czerwcu. Gdzie jeszcze pościgają się Picanto?

Trzy tory z tegorocznego kalendarza F1, a także rywalizacja w Czechach i na Słowacji. W sumie w sezonie zaplanowano sześć rund. Ściganie zacznie się na Hungaroringu, a zakończy w świątyni prędkości, czyli na legendarnym torze Monza, gdzie Robert Kubica po raz pierwszy w karierze stanął na podium w F1.

Hungaroring 27-28/04/2019

Red Bull Ring 18-19/05/2019

Tor Poznań 08-09/06/2019

Slovakiaring 06-07/07/2019

Autodrom Most 31/08-01/09/2019

Monza 10-12/10/2019

 

Więcej informacji na kiaplatinumcup.pl