Blisko 30 aut pojawiło się w środę na Torze Poznań podczas pierwszego treningu samochodowego. Była to świetna okazja do przetestowania aut przed rozpoczynającym się w maju sezonem WSMP.

Słoneczna pogoda, optymalna temperatura i wiatr - w takich warunkach kierowcy po raz pierwszy w tym roku testowali swoje auta przed sezonem Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Pierwszą i drugą rundę zaplanowano na weekend 10-12 maja, więc to odpowiedni moment na zweryfikowanie stanu przygotowań do tegorocznych jazd.

IMG 6232

Najliczniejszą grupę stanowili zawodnicy Super S Cup. "Miniaków" na Torze Poznań pojawiło się aż osiem i tylko na krótkie chwilę auta wracały do mechaników i inżynierów na sprawdzenie ustawień. Nie zabrakło też przedstawicieli BMW IS Cup oraz Kia Platinum Cup.

Podczas marcowego treningu przeprowadzono też testy Toyoty Celiki GT, która będzie rywalizować w nowotworzonym Toyota Racing Cup. Samochód pokonał bez awarii 100 okrążeń pomiarowych, wykonując dwukrotnie symulację wyścigu sprinterskiego.

IMG 6260

Na Torze Poznań nie zabrakło też niesamowiciego szybkiego BMW 320d zespołu Madziara Motorsport, a także BMW E30 w historycznych barwach, które szykuje się do startów w otwierającym sezon GSMP Bieszczadzkim Wyścigu Górskim. Renault Clio Cup pojawiły się w liczbie trzech sztuk, na Torze Poznań były też przygotowane do ścigania m.in. Toyota MR2, Honda S2000 oraz Fiat Cinquecento Sporting.

IMG 6266

Treningi samochodowe to świetna okazja dla zawodników posiadających licencje na sprawdzenie swoich samochodów. Przed pierwszym wyścigowym weekendem na Torze Poznań zaplanowano jeszcze cztery takie ośmiogodzinne sesje. Jazdy zaczynają się od godz. 9 (bramy toru otwierają się godzinę wcześniej) i trwają do godz. 17.

Treningi samochodowe przed początkiem sezonu WSMP:

3 kwietnia

10 kwietnia

24 kwietnia

9 maja

Więcej informacji o rejestracji na treningi na stronie Automobilklubu Wielkopolski