Deszczowe kwalifikacje i pełne emocji wyścigi. Tak zaczął się drugi weekend Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski na Torze Poznań.

Wyścig najszybszych aut zaczął się od wypadku Gosi Rdest i wyjazdu samochodu bezpieczeństwa. Po wznowieniu rywalizacji w klasie D4 +3500 na dwóch najwyższych stopniach podium stanęli dwaj kierowcy w Lamborghini Huracanach - Andrzej Lewandowski przyjechał przed Mariuszem Miękosiem, a trzecie miejsce zajął Maciej Błażek w Porsche 911 GT3 Cup. W D4 3500 wygrał Łukasz Stolarczyk, a w D5 +2000 Przemysław Pieniążek.

Filip Zagórski, Aleks Sówka, Alan Czyż - to pierwsza trójka w DN1, czyli w rywalizacji Kii Picanto. W DN2 na podium trzy Fiaty Seicento - Krystian Ciesiółka zwyciężył, a obok niego stanęli Maciej Szkudlarek i Mateusz Ciesiółka.

W Maluch Trophy w kategorii DN 3-0 na podium stanęli Marek Kurzętowski, Jacek Chojnacki i Paweł Krakowski. W DN 3-1 pierwsza trójka to Qba Sykucki, Mirosław Janduła i Michał Szlachta.

W D4 2000 po fantastycznej jeździe triumfowała Katarzyna Terlikowska, a na podium stanęli jeszcze Aleksander Olejczniak i Bartłomiej Karaś.

Emocje Toyota Racing Cup

Bartłomiej Czwartosz wykręcił najelpszy czas w kwalifikacjach Toyota Racing Cup, startował z pierwszego pola, ale po falstarcie musiał dostał karę przejazdu przez depot. Spadł na czwarte miejsce, ale ambitnie walczył do samego końca i wyprzedził rywali. Drugie miejsce dla ubiegłorocznego wicemistrza pucharu Jacka Jureckiego, a trzeci był Rafał Płuciennik - dla niego to pierwsze podium w wyścigowej karierze. W piątek w Toyota Racing Cup zadebiutowała Zuu, która zdobyła pierwsze punkty za piątą lokatę. Czwarty był Dawid Czarnik.

Trzeci raz Alejskiego

Bartosz Alejski uzyskał najlepszy czas w kwalifikacjach i wygrał swój trzeci wyścig w tym sezonie OMM Super S Cup. Powiększył przewagę w klasyfikacji generalnej pucharu przed sobotnim wyścigiem. W piątek emocje były tylko do wypadku Tomasza Kulczyńskiego, który wypadł z toru. Poten na nitkę wyjechał safety car i za nim procesja miniaków zakończyła wyścig. Za Alejskim linię mety przeciął Tomasz Pawlaczyk, a trzecie miejsce zajął Jakub Kojder.

W 318IS Cup PL bez zmian

Artur Lempert wygrał w piątkowym wyścigu 318 IS Cup PL, wyprzedzając na mecie swojego brata Marcina o ledwie 1,480 sekundy. Na podium stanął jeszcze Michał Całek, który do zwycięzcy stracił 3,335. W rywalizacji beemek wzięły udział trzy panie - najwyżej sklasyfikowana była pucharowa debiutantka Mery Czepiel na 12. miejscu, Daria Dziwisz była 14., a również debiutująca w tym pucharze Anna Bigos 15.

img 2248 19

Deszczowe kwalifikacje Endurance

Czasówka do wyścigu dwugodzinnego odbyła się w po mokrym torze. Na początku sesji deszcz jeszcze padał, a potem wyszło słońce i tor zaczął przesychać. W tych zmiennych warunkach najlepiej spisał się duet Błażek/Lisowski w Porsche 911 GT3 Cup, a z drugiego miejsca startować będą Zielonka i Litwin w Radicalu SR8. Trzeci czas uzyskali Mirecki z Jabłońskim w Hyundaiu i30 TCR, a obok siebie będą mieć na starcie Porsche 911 GT3 Cup duetu Kordecki/Mielcarek. W sumie na starcie wyścigu Endurance mają stanąć 23 auta.