Bartosz Alejski wygrał czwarty wyścig w tym sezonie i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej OMM Super S Cup. W pozostałych kategoriach w piątek przeprowadzono tylko kwalifikacje.

W OMM Super S Cup z pierwszej pozycji ruszał Boruszak, na wejściu w "Szatana" odparł atak Alejskiego i potem długo prowadził, ale do mety pierwszej pozycji nie utrzymał. Dwa okrążenia przed metą Alejski go wyprzedził i popędził po czwarte zwycięstwo w sezonie. W klasyfikacji generalnej cyklu prowadzi z ogromną przewagą.

Drugie miejsce zajął Adrian Lewandowski, a trzeci dojechał Jakub Kojder. Boruszak finiszował na siódmej pozycji, ale wynikało to najprawdopodobniej z problemów z autem, które przetoczyło się przez linię mety.

029 21

Piątek kwalifikacji

W innych kategoriach w piątek przeprowadzono tylko kwalifikacje. Na torze pojawili się także kierowcy z Haigo ADAC Historic Cup, którzy rywalizują zarówno w Formułach jak i w samochodach turystycznych.

W czasówce w DN-1 najlepszy wynik uzyskał Alan Czyż, a w DN-2 Krystian Ciesiółka. W D4 2000 z pole position będzie ruszał Bartosz Walkowiak, a w Toyota Racing Cup Bartłomiej Czwartosz. W D5 +2000 najlepszy czas uzyskał Jacek Zielonka, w D4 +3500 Mariusz Miękoś, w D4 3500 Jacek Wiśniowski, a w Maluch Trophy w DN 3-1 Mirosław Janduła, a w DN 3-0 Marek Kurzętowski.

W kwalifikacjach wyścigu Endurance najlepszy wynik uzyskali Zielonak z Litwinem w Radicalu SR8 - 1:29.636. Obok nich ustawi się duet Miękoś/Lewandowski w Lamborghini Huracanie, którzy z czasem 1:30.814 byli najlepszą załogą w klasie D4 +3500. Za nimi znaleźli się liderzy Endurance, czyli Błażek z Lisowskim w Porsche 911 GT3 Cup. W D4 3500 najlepszy czas uzyskali Stolarczyk z Groszkiem (VW Golf TCR), w D4 2000 Walkowiak z Madziarą (BMW E90), w OMM Super S Cup Olejniczak z Cichopkiem, a w D4 1400 Bielecki z Kubickim (Kia Picanto). W kwalifikacjach do wyścigu Endurance wzięły udział w sumie 23 auta.

Wyniki kwalifkacji >>