Niedzielne biegi sprinterskie w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski przybliżyły głównych pretendentów do tytułów. Wyjątkową atrakcją niedzieli na Torze Poznań był jubileuszowy wyścig pokazowy Maluch Trophy, w którym pojechały aż 33 auta.

W niedzielę kierowcy mieli intensywny harmonogram zajęć. Od rana zaplanowano kwalifikacje, a po nich od razu wyścigi sprinterskie. W najliczniejszym pucharze markowym, czyli 318IS Cup PL, zacięta walka toczyła się od startu do mety, a czołowa dziewiątka finiszowała w dziewięciu sekundach. Wygrał Artur Lempert, drugie miejsce zajął Bartosz Kozieł, a trzeci finiszował lider cyklu Karol Wyka.

W Toyota Racing Cup Dawid Czarnik wygrał trzeci wyścig z rzędu i w klasyfikacji generalnej pucharu ma tyle samo punktów co Kacper Osek, który w ten weekend dwukrotnie finiszował drugi. Krzysztof Ratajczak odniósł swoje szóste zwycięstwo w Mazda MX-5 Cup Poland, a w Trofeo di Serie po tytuł zmierza Piotr Ławski, który triumfował w niedzielnym wyścigu w rywalizacji Fiatów 500.

W D4 2000 Mikołaj Jóźwiak (Honda Civic) stoczył pasjonującą i zwycięską walkę z Bartoszem Walkowiakiem (BMW E90), w D4 2000 NA wygrał Michał Buliński (Honda Civic), a w D4 3500 niedzielny wyścig padł łupem Szymona Jabłońskiego (Hyundai i30N TCR). W D4 Porsche Tomasz Magdziarz o niespełna dwie sekundy wyprzedził liderującego w tej klasie Jakuba Dwernickiego. DN1 wygrał Mieszko Matuszyk (Kia Picanto), w DN 2 komplet punktów zdobył Krystian Ciesiółka (Fiat SC Abarth).

10 lat Maluch Trophy

Wrześniowy weekend w Poznaniu był szczególnie ważny dla kierowców Maluch Trophy. Fiat 126p tworzył historię Toru Poznań, a dzięki prężnej grupie pasjonatów kultowe samochody wróciły do wyścigowej rywalizacji 10 lat temu. Z okazji jubileuszu zorganizowano pokazowy bieg, w którym pojechały 33 auta, spośród których najmocniejsze miały ponad 70 KM. Oprócz świętowania zawodnicy z Maluch Trophy walczyli też w niedzielę o punkty. W DN 3-0 triumfował Marek Kurzętkowski, a w DN 3-1 wyścig wygrał Konrad Tadla.

019 33

Maluchy nie były jedynymi autami sprzed lat na Torze Poznań. We wrześniu na wielkopolskim obiekcie rywalizowali też przedstawiciele Haigo ADAC Historic Cup, którzy pokazali auta z kategorii Formula, czyli jednomiejscowe wyścigówki, oraz Tourenwagen, oparte o samochody popularne w demoludach. Rywalizujący w międzynarodowym gronie Polak Dawid Bokiej, startujący Promotem III, dwukrotnie triumfował w klasyfikacji Easter w kategorii Formula.

Sezon WSMP zakończy się w październiku. 7. i 8. rundę sezonu zaplanowano na dni 1-2 października.