Sezon Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski zbliża się wielkimi krokami, więc na Torze Poznań będzie wiele okazji dla zawodników, by sprawdzić swoje auta i potrenować umiejętności przed pierwszym startem.

Marzec na Torze Poznań zakończył się mocnym akcentem, czyli 1. serią Rotax Max Challenge Poland. W kwietniu najwięcej okazji do pojawienia się na torze będą mieli kierowcy samochodów.

W kwietniu zaplanowano dwie edycje Tor Poznań Track Day. To świetna okazja, by w bezpiecznych warunkach stawiać pierwsze kroki lub doskonalić umiejętności szybkiej jazdy i panowania nad samochodem. Licencja wyścigowa lub rajdowa do udziału w tej imprezie nie jest wymagana. Dla fanów motoryzacji to też świetna okazja, by podziwiać wyjątkowe auta w bezpiecznym otoczeniu. Więcej informacji TUTAJ >>

Na nieco ponad miesiąc przed startem sezonu WSMP na Torze Poznań przeprowadzone zostaną aż trzy treningi samochodowe dla zawodników z licencją wyścigową. Kierowcy przygotowujący się do startów w WSMP mogą na jedynym w Polsce homologowanym przez FIA torze wyścigowym sprawdzić ustawienia swoich maszyn, przetestować opony, przeprowadzić symulacje wyścigów, czy po prostu potrenować. Jazdy trwają w godzinach 9-17.

W kwietniu odbędzie się także pierwsze w tym sezonie Motocyklowe Szkolenie Sportowe.

Kalendarz kwietnia na Torze Poznań:

03.04 - trening samochodowy

06.04 - 3. edycja Tor Poznań Track Day

10.04 - trening samochodowy

13-14.04 - Motocyklowe Szkolenie Sportowe

24.04 - trening samochodowy

28.04 - 4. edycja Tor Poznań Track Day