We wtorek Automobilklub Wielkopolski powierzył funkcję prezesa Bartoszowi Bielińskiemu, dotychczasowemu p.o. prezesa klubu.

W dniu 23.04.2019r. na Torze "Poznań" odbyło się Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo – Wyborcze Delegatów Automobilklubu Wielkopolski. W trakcie zgromadzenia Delegaci dokonali wyboru Prezesa Klubu, którym został Bartosz Bieliński - informuje Automobilkub Wielkopolski na swojej stronie.

Bieliński zgodnie ze statutem prowadził klub i pełnił obowiązki prezesa po tragicznej śmierci Roberta Werle, który był prezesem od 2002 roku. 

"Stawiamy na rozwój"

- Naszym celem jest to, by wyścigi były dostępne dla jak największej grupy kierowców. Stąd pomysł z dołączeniem samochodów takich jak Toyota, których koszty użytkowania w wyścigowym wydaniu są bardzo rozsądne, a przy tym dają dużą radość z jazdy i walki na torze. Cały czas pracujemy nad tym, by ściganie się w WSMP było jak najbardziej atrakcyjne dla zawodników i kibiców. Weekend wyścigowy składa się z dwóch rund, czyli dwóch 25-minutowy wyścigów. Każdy z nich jest poprzedzony treningami i kwalifikacjami. A do tego dochodzi jeszcze wyścig długodystansowy - mówił wsmp.pl Bieliński w styczniu.

Sezon WSMP rozpocznie się w weekend 10-12 maja.