Sezon wyścigowy możemy uznać za otwarty. W piątek w rywalizacji sprinterskiej i długodystansowej odbyły się ,kwalifikacje. W sobotę zacznie się prawdziwe ściganie.

Po deszczowym czwartku, w sobotę też było zagrożenie, że walka o pozycje startowe odbędzie się na mokrej nawierzchni. Z rana było mglisto i dżdżysto, ale potem wyszło słońce i do końca dnia z nieba nie spadła już ani kropla. Zawodnicy mieli więc równe szanse.

W 318IS Cup PL najlepszy czas wykręcił Karol Wyka, a zacięty bój stoczył się za jego plecami. Rawecki, Lempert i Smorawiński przedzieliło zaledwie 0,05 sekundy i w takiej kolejności ustawią się na starcie na miejscach 2-4.

W Fastline Super S Cup walka była niesamowice zacięta. Zwycięzcę kwalifikacji - Łukasza Kaźmierczaka - od szóstego Jacka Cichopka przedzieliło zaledwie 0,9 sekundy. A to gwarantuje nieprawdopodobne emocje w sobotnim wyścigu.

Kolejność na starcie w dwóch pierwszych rzędach w DN 1, 2, 3 będzie następująca: Pitro Kowner (Honda Civic, DN2), Krzysztof Mencel (Fiat Cinquecento, DN3), Mateusz Ciesiółka (Fiat Seicento Abarth, DN3) oraz Łukasz Janiak (Suzuki Swift,  DN3).

W rywalizacji samochodów o pojemności do dwóch litrów najlepszy czas kwalifikacji uzyskał Bartłomiej Madziara w BMW E90, przed Maciejem Łaszkiewiczem (BMW E30), oraz Piotrem Struzikiem (Honda S2000). Po raz pierwszy do rywalizacji stanęło aż sześć Toyot w ramach Toyota Racing Cup. Celiki GT w wewnętrznej rywalizacji rozdzieliły cztery sekundy.

W rywalizacji aut o pojemności powyżej dwóch litrów najlepszy czas uzyskał Mariusz Miękoś w Lambroghini Huracan, za nim na starcie ustawią się Porsche 911 GT3 Janusza Szymańskiego i Adama Rzepeckiego oraz Seat Leon Gosi Rdest.

Duet Miękoś-Janosz rozpocznie "Endurance"

Po kilkuletniej przerwie do WSMP wraca wyścig długodystansowy dwugodzinny z obowiązkową zmianą kierowcy. W kwalifikacjach też dwójka lub trójka startujących musiała pokonać przynajmniej po jednym pomiarowym okrążeniu, więc element strategiczny miał już miejsce w czasówce. Zdecydowanie najlepiej spisali się Mariusz Miękoś i Artur Janosz w Porsche 911, którzy do startu lotnego będą ruszać z pierwszego rzędu. Obok siebie będą mieli Szymańskiego i Kordeckiego w Porsche 911 GT3.

Do wyścigu długodystansowego przystąpi w sumie 15 załóg. Start rywalizacji o godz. 16.