Bartłomiej Mirecki zdobył mistrzostwo Polski w klasie DN 5, wygrywając siedem z ośmiu wyścigów, w których wystartował.

Mirecki tytuł zapewnił sobie podczas rund WSMP na Łotwie, gdzie wystarczyło mu drugie miejsce w siódmym wyścigu sezonu. W sumie zgromadził 193 punkty.

Tytuł wicemistrza Polski w DN 5 wywalczył Łukasz Stolarczyk, który wystartował we wszystkich 10 rundach sezonu, ale awarie auta nie pozwoliły mu na nawiązanie rywalizacji z faworytem.

016 15

Sezon na trzecim miejscu ukończył Szymon Jabłoński. 15-latek, który ściga się też w rallycrossie, pojawił się po raz pierwszy na lipcowej rundzie. Pięć z sześciu startów kończył na podium, a peknięta opona w VW Golfie w finałowym wyścigu odebrała mu szansę na to, by zostać wicemistrzem Polski w DN 5.

W DN 5 wystartowało w sumie siedmiu kierowców, z czego trzech z zespołu BM Racing Team.