Pierwszy weekend lipca 2020 będzie początkiem sezonu wyścigowego w Polsce. Na Torze Poznań inauguracja Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski, a także pierwsze rundy Clio Cup Central Europe.

W związku z pandemią start sezonu wyścigowego w Polsce opóźnił się o blisko dwa miesiące. Dzięki sprawności organizacyjnej przeprowadzone zostaną cztery weekendy wyścigowe. Sezon rozpocznie się w pierwszy weekend lipca, a zakończy w październiku.

W lipcu zobaczymy zarówno wyścigi sprinterskie jak i rywalizację długodystansową. Piątek przeznaczono na kwalifikacje (w godz. 13-17), ale popołudniu zaplanowano premierowy wyścig. Jako pierwsi o punkty powalczą kierowcy OMM Super S Cup (początek o godz. 17.30). W poprzednim sezonie mistrzem w rywalizacji "miniaków" okazał się Jacek Cichopek. Cykl będzie obecny podczas wszystkich rund w Poznaniu.

Na Toze Poznań pojawi się też 13 zawodników 318IS Cup PL, które w sezonie 2020 łączą starty w Polsce i na zagranicznych torach. W Poznaniu zobaczymy dwa wyścigi tej serii. Mistrzem Polski w poprzednim roku był Macin Lempert.

Do rywalizacji przystąpi też Toyota Racing Cup, który ma za sobą już debiutancki sezon. Pewne jest, że puchar będzie miał nowego mistrza, bo ubiegłoroczny triumfator, Mateusz Bartkowiak, w tym roku do ścigania nie przystąpił.

Po raz pierwszy na Torze Poznań zobaczymy zawodników rywalizujących w Clio Cup Central Europe. W lipcu odbędą się dwa wyścigi cyklu, w którym aktywnie uczestniczą kierowcy z Polski. Sezon tej serii liczy pięć weekendów wyścigowych.

W ramach WSMP nie zabraknie też Maluch Trophy, czyli rywalizacji kultowych Fiatów 126p.

Oprócz rywalizacji serii monomarkowych kierowcy zobaczymy też wyścigi w klasach pojemnościowych, a także rywalizację w dwugodzinnym wyścigu Endurance.

Organizator zdecydował, że lipcowe wyścigi odbędą się bez udziału publiczności.

Pełny harmonogram na Tablicy Ogłoszeń >>